Home / داوطلبان کمک / نامه ای از یک هموطن

نامه ای از یک هموطن

من سالهاست که مقیمِ انگستان هستم. همیشه خیلی‌ دوست دارم که با خیریه‌های مختلف همکاری کنم و به اشکالِ مختلف و داوطلبانه کمک می‌‌کنم، مانند مترجمی، تدارکِ یک جشن و جمع آوری پول به نفعِ خیریه موردِ نظر، انجامِ تحقیقات و امورِ دفتری و کار با کامپیوتر برای پیشبردِ اهدافِ یک خیریه، کمک در تبلیغات و آگهی جهتِ برگزاری کارگاه‌های آموزشیِ مدِّ نظرِ مدیرانِ انجمن‌های نیکوکار….

سالِ گذشته وقتی‌ شنیدم دوستِ بسیار نازنینم در ایران، دچارِ بیماری نادری (به نام ای.ال.اس) شده، خیلی‌ متاثر شدم. تصمیم گرفتم که برای کمک به این دسته از بیماران در ایران که توانِ مالی‌ برای تهیه دارو و لوازمِ پرستاریشان یا هزینه ویزیتِ دکتر و بیمارستان را ندارند، کمک نقدی جمع آوری کنم و به دستِ این بیماران برسانم.

من از مهارت و هنرِ پیرایشگریِ مو برخوردار هستم. به دوستان و آشنایان خبر دادم که برای یک ماه حاضرم موی سرِ هر کسی‌ را که احتیاج به کوتاه کردن یا مرتب کردن دارد، بزنم و هزینه‌ای که برای آن در نظر می‌‌گیرم، تمام و کمال به عنوانِ کمک به این بیماران به ایران میفرستم. دوستان و اطرافیان این اقدامِ مرا حمایت کردند و مبلغی را که در مدتِ ۴ هفته جمع آوری شد، به ایران فرستادم.

امیدوارم، همه ایرانیان در هر جا که هستند و هر چقدر که در توانشان است و به هر نحوی که می‌‌توانند برای کمک به نیازمندانِ داخلِ کشور قدمِ مثبتی بردارند.

10 نظرات

 1. ای خدا واقعا چقدر ماها بدشانس هستیم چرا چرا باید کسانی که یک عمر امید وآرزو دارند جلوی چشمانمان کمکم آب میشوند وزجر میکشند تا اینکه…. . وقعأسخته بیایین همگی ماه رمضان به نیت کشف درمان برای عزیزانمان بعداز نماز قرآن بخونیم ودعاکنیم. امید فردا

 2. لیلا از رشت

  سلام زهرا جان شوهر منم3ساله این بیماری را داره دستاش از کار افتاده دیگه به سختی بلند میشه فقط بدون هرجا حرف از پول باشه کسی صداش در نمیاد توکل به خدا داشته باش 3ساله تمام مشکلات زندگی با منه هم به شوهرم میرسم هم به زندگی کرایه خونه ام میدم فقط میدونم کسی جز خدا به ما کمک نمیکنن انشاالا مشکلت بزودی حل میشه

  • سلام لیلا
   اگه داروی ریلوزول مصرف دارین
   ما یه سری داریم،که هر وقت خواستین من بهتون میدم
   ساکن رشتم
   ایمیل بزارین واسم

 3. باسلام- پدرم دچار بیماری ALSشده باتوجه به پیشروی بیماری دکتر دستگاه تنفس ریه تجویز کردند هزینه بالای این دستگاه را خریداری کرده ولی سازمان تامین اجتماعی هیچ هزینه ای بابت این دستگاه نمی پردازد خواهشمند است پیگیری شود این بیماری را هم جزء بیماری خاص قرار دهند تا از کمکاهای دولتی استفاده کنیم واقعاً بیماری است که هزینه پزشکی آن بالا است وبرای قشر ضعیف مشکل است جواب را به فارسی بنویسید

 4. باسلام
  بنده از ایران- مازندران هستم مدت یکسال است پدر بنده دارای بیماری als می باشد با توجه به پیشروی این بیماری وهزینه سرسام آور آن آیا انجمن کمکی به این بیماران که از قشر ضعیف وکارگر هستند انجام می دهند یا خیر؟ توسط نظر پزشک به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارد هزینه سنگین است وخودش قادر به کار کردن نیست نمی تواند هزینه آن را پرداخت نماید چه کمکهای به این بیماران می شود انجام داد با تشکر

 5. چجوری میشه ب انجمن کمک کرد؟

  • مدیریت وبسایت

   دوست عزیز با سلام و تشکر اگر در خارج ایران هستید این مشخصات ماست که در وبسایت نیز درج شده است:
   کمک های مالی خود را در خارج ایران می توانید به این شماره حساب بانکی بنیاد واریز نمائید:

   15.70.54.985

   به نام بنیاد:

   Stichting ALS Iran-Nederland SAIN

   مشخصات بانکی بنیاد:

   IBAN/SEPA NR.: NL27RABO0157054985

   BIC NR.: RABONL2U

   و اگر داخل ایران هستید، به زودی از طریق فیس بوک اعلام خواهد شد. آدرس فیس بوک ما:
   https://www.facebook.com/alsiran.sain
   موفق باشید

 6. با سلام و خسته نباشید.سپاس از دل پاک و نیت خیر شما.
  پدر من هم دچار این بیماری وحشتناک است و هزینه های بیماری سرسام آور.چطور میتوان از کمک های شما بهره گرفت؟
  با تشکر

 7. چه کار ارزشمندی. نه تنها از جنبه مادی بلکه باعث آشنایی و مردم با بیماری و مشکلات خاص آن میشود.

  • باسلام – خواهر من با داشتن فرزند عقب افتاده ذهني 36 ساله هم اكنون همسرش نيز حدود 2 سال است كه به بيماري لا علاج آ ال اس دچار شده است خواهرم خود نيز از بيماران ديابتي ميباشد كه با تزريق انسولين روزگار مي گذراند و يك بار نيز سكته كرده است.
   ميخواستم از شما خواهش كنم منو راهنمائي كنين چون خواهر من اين روزا بدليل اينكه تنها درآمدش يك حقوق بازنشستگي ميباشد دچار مشكلات عديده مالي گرديده و جهت تهيه تخت بيمارستاني و لوازم ديگر براي همسرش دچار مشكلات روحي شديد گرديده است ، ميخواستم بدونم آيا راهي است كه بشه به اين خانواده كمك كرد.
   منتظر پاسخ شما هستم.
   از خدا ميخواهم به همه شما عزيزان كه در اين امر خير جهت افراد نيازمند قدم بر ميداريد پاداش اخروي و سلامتي عطا فرمايد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *