Home / اخبار تحقیقات و آزمایشات در زمینه ای.ال.اس / تحقیق در مورد درمان ای.ال.اس. از طریق پنی سیلین و هیدروکورتیزون

تحقیق در مورد درمان ای.ال.اس. از طریق پنی سیلین و هیدروکورتیزون

ای.ال.اس. یک بیماری بدخیم در سیستم اعصاب است. در این بیماری به تدریج نورون های اعصاب از کار می افتند، عضلات ضعیف می شوند و بدن بیمار رو به فلج کامل می رود. خوشبختانه با اطلاع رسانی های مختلف و اقدامات موفقی که در سراسر جهان انجام گرفته و می گیرد، ای.ال.اس. روز به روز هر چه بیشتر شناخته شده تر می شود. در همین راستا  تحقیقات و مطالعات نیز در مورد این بیماری به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این تلاش ها موجب گشته که در سالهای اخیر اطلاعات و دانش زیادی در باره ای.ال.اس بدست بیاید. از جمله اینکه؛ چطور این بیماری بروز می کند، چه مکانیسم هایی در این بیماری نقش دارند و همچنین چگونگی پیشرفت این بیماری  و غیره.

گرچه این دانش بدست آمده شانس دست یابی برای معالجه و درمان ای.ال.اس را نسبت به سال های قبل، بالا می برد و داروهای مختلفی در این باره کشف و مورد آزمایش قرار می گیرند، اما متاسفانه تمامی اینها در حال حاضر برای درمان این بیماری کافی نیستند.

حدود دو سال پیش نظریه جدیدی برای کنترل احتمالی بیماری ای.ال.اس. مطرح شد. این نظریه حاوی یک شیوه درمانی با Penicilline G (پنی سیلین جی) با ترکیب Hydrocortison (هیدروکورتیزون) می باشد. این دارو از طریق سرم، هشت ساعت در روز و به مدت سه هفته، به بیمار تزریق شده و هر سه ماه یکبار نیز تزریق این دارو به همین ترتیب، تکرار می گردد.

تاکنون سه بیمار با این شیوه تحت درمان قرار گرفته اند. در هفته های بعد از این درمان، این بیماران به طور مشخص در زمینه بلعیدن و تکلم، احساس بهبودی داشتند. هر چند این حالت موقت و فقط به مدت چند ماه بوده، اما همین، برای این بیماران یک برد و یک تجربه مثبت تلقی می شود. این درمان هیچ تاثیر ماندگار یا طولانی مدت بر روی ضعیف شدن عضلات دست ها، پاها و یا ماهیچه های تنفسی بیماران نداشته است. دو نفر از سه بیمار، پس از یک بهبودی کوتاه مدت، قدرت عضلانی و تنفس آنها مجددا به عقب برگشت. این نتایج بدست آمده، هنوز هیچ پاسخ قطعی و نهایی در مورد طول عمر این بیماران در بر ندارد. بنابراین اثرات درازمدت معالجه بیماران با Penicilline G با ترکیب Hydrocortison مشخص نیست. همچنین هزینه این دارو و درمان توسط بیمه های درمانی (در هلند) پرداخت نمی شود.

مرکز ای.ال.اس در هلند، در ادامه این مطالعه و تحقیقات، در حال آماده سازی برای بررسی تاثیر درمان  Penicilline G با ترکیب Hydrocortison از طریق یک  کارآزمایی بالینی است. این تحقیق در حال حاضر منتظر کسب اجازه از طرف کمیته تست پزشکی (METC) می باشد. چنین انتظار می رود که به زودی این تحقیقات به صورت کارآزمایی بالینی آغاز شود. این تحقیق باید اثرات پنی سیلین و هیدروکورتیزون را بر روی بیماری ALS روشن کند.

ترجمه: فرح آل اسحاق – وبسایت ای.ال.اس ایران www.alsiran.com

برگردان از: مرکز ای.ال.اس. در هلند: www.als-centrum.nl

 

 

بررسی کنید همچنین

همسانی بیماری پی.ال.اس. و ای.ال.اس.

بیماری پی.ال.اس. نوع محدودتری از بیماری ای.ال.اس. است. در ای.ال.اس. به تدریج تمامی نرون های حرکتی بدن از کار می افتند. در حالیکه در پی.ال.اس. این از کار افتادگی به مغز محدود می ماند.

5 نظرات

 1. سلام . یکی از اشنا های منم این بیماری رو داره داره کم کم تموم میشه ?? کمک کنید اگه میتونید لطفا

 2. سلام مجید هستم الان ۵سال هست که به این بیماری مبتلا شدم الان وضعیت خیلی بدی در ناحیه پام دارم اگه میشه بگید این دارو که در گزارشات مطرح شده باید از کجا گرفت

  • مدیریت وبسایت

   دوست عزیز همانگونه که در این مطلب آمده، این دارو هنوز در مرحله آزمایش است و فعلا در دسترس عموم نیست.

  • سلام مجید جان چند سالته و پشکل اول از کدام عضوت شروع شد آیا مشکل بلع دتری الان

   • سلام . یکی از اشنا های منم این بیماری رو داره داره کم کم تموم میشه ?? کمک کنید اگه میتونید لطفا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *